O nas

Jesteśmy rodzinną firmą która od pokoleń związana jest z obróbką drewna, a w branży stolarski otworowej działamy od 1968r. Zajmujemy się produkcją drewnianej i drewniano-aluminiowej stolarki okiennej i drzwiowej. Dzięki 49-letniemu doświadczeniu, kompetencji i kwalifikacji pracowników pozyskujemy zaufanie. Nasze produkty cieszą kolejne pokolenia Klientów. Domeną zakładu jest indywidualne podejście do każdego Klienta, by przełożyć jego wyobrażenia-oczekiwania w satysfakcjonujące go produkty. Lubimy wyzwania, dlatego nie ma dla nas rzeczy niemożliwych do wykonania.

Trochę historii…

Nasze zamiłowanie i pasja do drewna ma swoje początki w 1934r. Kiedy pradziadek rodu Sochor Franciszek zaczyna prowadzić tartak w Brynicy,
w którym to pomagał i jednocześnie uczył się rzemiosła, nabierając doświadczenia jego syn Jan, jak również wnuk Jerzy.

W 1968r. Jerzy usamodzielnia się i zaczyna budować własnymi siłami z pomocą zaprzyjaźnionych fachowców niewielki warsztat. Tym samym zakłada własną działalność pod nazwą Zakład Stolarski Jerzy Sochor, zajmujący się m in. produkcją okien. W nim nabiera doświadczenia i pierwsze zawodowe kroki stawia Krystian jego syn.

W kolejnych latach ok. 1994r. warsztat zostaje rozbudowany o maszynownię, która pozwoliła na zwiększenie wydajności produkcyjnej.

Pomimo rozbudowy warsztatu produkcja nadal szła. Kilka wspomnień z tego okresu.

Rokiem przełomowym staje się rok 2004, kiedy to stery w firmie przejmuje Krystian, tym samym Zakład Stolarki Jerzy Sochor zmienia nazwę na Zakład Produkcji Stolarki
„OKNO DREW’- Jerzy Sochor Sp. j. Następuje modernizacja parku maszynowego, otwarcie się na nowe kierunki produkcji i rynki zbytu.

logo oknodrew

Kilka wspomnień z tego okresu

Intensywna produkcja pokazała potrzebę rozbudowy zakładu. W 2010r. przy wsparciu funduszy unijnych wybudowana została hala na potrzeby nowoczesnej linii lakierniczej, okuwalni i szklenia.

Nie obyło się też bez symbolicznego jej otwarcia poprzez rozbicie butelki szampana.

W dalszym ciągu w miarę możliwości staramy się rozbudowywać park maszynowy, otwierać na nowe rozwiązania technologiczne, a codzienność dopisuje kolejne karty naszej historii.